Coraz częściej technologia skanowania 3D jest wykorzystywana przez lekarzy dentystów. Jest ona szczególnie przydatna w digitalizacji i archiwizacji pracy gabinetu. Dzięki skanerom optycznym możemy bowiem wykonać cyfrowy model wycisku zębów pacjenta. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i mamy gwarancje, że z biegiem czasu wycisk się nie uszkodzi. Cała procedura jest stosunkowo prosta i składa się z kilku kroków.

Wszyscy posiadacze skanerów optycznych David SLS-2 mają teraz szansę zaktualizować swój hardware do wersji SLS-3 HD. Opcja ta jest o wiele bardziej korzystna, niż kupowanie nowego modelu skanera.

Zachęcamy wszystkie nowe firmy do udziału w projekcie Dobry CAD na start! Promocja dotyczy małych i średnich firm, które istnieją na rynku krócej, niż 12 miesięcy. Przedsiębiorcy pragnący zaistnieć w branży 3D otrzymają 10 % zniżkę na zakup oprogramowania ZW3D CAD/CAM. Oferta dotyczy także start upów. 

Tylko do końca bieżącego miesiąca będzie można zakupić dożywotnią licencję na oprogramowanie Netfabb 7. Od 1 czerwca software będzie sprzedawany w formie rocznych subskrypcji.

W poniedziałek (22.02.2016 r.) w Ustroniu odbyło się sympozjum „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D”. Było ono częścią 55-ego Sympozjonu „Modelowanie w Mechanice”. W wydarzeniu wzięły udział czołowe firmy branży 3D, w tym także Solveere.

Od lat zajmujemy się sprzedażą maszyn przyrostowych w technologiach SLS (TPM), DLP/3SP (EnvisionTec) oraz FDM (TierTime). Od dziś jesteśmy także pierwszym w Polsce dystrybutorem proszków polimerowych firmy Exceltec.

Z radością informujemy, że uruchomiliśmy nową prototypownię w Ogrodzieńcu. Regularnie powiększamy zasoby naszego parku maszynowego, by sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

Już na początku tego roku firma TierTime zapowiedziała wejście do sprzedaży nowego modelu desktopowej drukarki UP MINI 2. Model ten po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów CES 2016 w Las Vegas. Teraz drukarka trafiła do Polski i przechodzi testy. Sprawdzaniem urządzenia zajęła się firma Solveere, wyłączny dystrybutor drukarek firmy TierTime w Polsce.

up mini 2, drukarki 3d

Podczas najważniejszych technologicznych targów CES 2016 chińska firma TierTime zaprezentowała nowy model desktopowej drukarki 3D. Urządzenie UP Mini 2 ma zastąpić dotychczasowy model UP Mini, będący pierwszym z serii drukarek UP Printers. Oprócz zupełnie nowego designu, drukarka posiada także znacznie szersze możliwości w stosunku do poprzedniego modelu...

16 grudnia br. W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się oficjalne otwarcie nowego budynku, a w nim m.in. Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania AEROPOLIS.

Solveere

Wszystkim fanom i pasjonatom technologii 3D życzymy Wesołych Świąt i udanego Nowego Roku ! :)

Nowy model skanera niemieckiej firmy DAVID 3D przyniósł fanom technologii 3D nowe możliwości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozdzielczość urządzenia. Dzięki zastosowaniu lepszej kamery, możemy tworzyć modele przestrzenne z dokładnością aż 2 300 000 wierzchołków na każdy skan. Dzięki temu możemy z ogromną dokładnością odtworzyć detale o rozmiarach nieprzekraczających 0,05 mm.

EnvisionTec Vector 3SP

Opis:

Do sprzedaży wszedł nowy model drukarki 3D z serii Large Frame, do użytku przemysłowego. Drukarka 3D model Vector posiada pole robocze o rozmiarach 300 x 200 x 200 mm (osie XYZ) i pozwala drukować z dokładnością do 100 µm (osie XY) i 50-100 µm (oś Z). Wymiary urządzenia to zaledwie (91 x 91 x 152 cm). Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, urządzenie pozwala nam na wykonywanie w pełni profesjonalnych i bardzo precyzyjnych wydruków.

DAVID SLS-3, skaner 3d, skanery 3d

Początek sprzedaży planowany jest na koniec października

Najnowszy model DAVID SLS-3 to większa i udoskonalona wersja popularnego modelu SLS-2. Oferuje większą rozdzielczość skanu oraz szybsze tempo pracy. Największym ulepszeniem jest kamera FULL HD, obsługująca interfejs USB 3.0. Dzięki temu, przy skanowaniu w pełnej rozdzielczości (1920 x 1200 piks.) skaner pracuje z prędkością do 54 klatek na sekundę (ok. 50 % szybciej, niż model SLS-2).

Euromold 2015, Drukarki 3D

Euromold to jedne z największych targów branż narzędziowej, formierskiej, wzornictwa i projektowania. Od kilku lat nieodłącznym elementem tego wydarzenia są również urządzenia generatywne (tzw. drukarki 3D) oraz skanery przestrzenne.

solveere

Wyróżnienie w konkursie "HumanitAS Biznesu" w kategorii Innowcje dla Solveere. W imieniu firmy dyplom odebrał Wojciech Gaweł. Galę wręczenia nagród i wyróżnień poprzedził Kongres Praktyków Biznesu, w którym wzięło udział aż 350 przedsiębiorców.

Up printers, drukarki 3d

W ubiegły piątek (28.08) w sklepach sieci Saturn pojawiły się drukarki 3D UP Plus 2. Wszyscy zainteresowani technologiami druku przestrzennego mogą na własne oczy zobaczyć, jak wygląda desktopowa drukarka 3D i jak przebiega jej praca. Docelowo w sprzedaży znajdą się aż 3 urządzenia:

UP Mini, UP Plus 2 oraz UP Box

envisionTec

W zależności od tego, jakiej wielkości modele drukujemy, powinniśmy stosować różne podstawy druku. Każda z nich bowiem posiada inne właściwości, które wpływają w znacznym stopniu na jakość naszych modeli. Doskonale obrazuje to film, stworzony przez firmę EnvisionTec. Dzięki niemu na własne oczy możemy zobaczyć różnice pomiędzy podstawami PSA oraz M-Type.

Netfabb Professional 6, Netfabb enterprise 6

Najnowsza wersja oprogramowania do druku 3D netfabb 6 już w sprzedaży. Najnowszy produkt został wydany w dwóch wersjach Professional i Entreprise. Program został wyposażony w wiele użytecznych dodatków i pomocnych skryptów.

rapid prototyping, druk 3d, rapid technologie

Data i miejsce:

16-18 września 2015 r.

Pstrągowa k. Rzeszowa

Organizatorzy:

Solveere Sp. z o.o. | CC metal | Klaster Szybkiego Prototypowania Rapidrom