Firma TPM, jeden z wiodących producentów systemów SLS na świecie przechodzi pod skrzydła StrataSysa w krajach Azji. Jest to ważny moment w rozwoju marki TPM.

Firma TPM ma swoje korzenie w Chinach, gdzie od początku 2002 roku produkowane były jej urządzenia. W swojej budowie nawiązują one do maszyn firmy EOS z linii P3 oraz P8, tym samym odnosząc się do dobrych i sprawdzonych wzorów europejskich. Jednocześnie ceny urządzeń były niemalże o połowę niższe. Wartym odnotowania jest również fakt, iż sterowanie oraz komponenty optyki stosowane w urządzeniach TPM są identyczne jak w maszynach EOS – najwyższa jakość gwarantowana przez europejskich producentów. Najpopularniejsze systemy oferowane w sprzedaży to m. in. TPM 3200 oraz TPM 3600, będące silną konkurencją dla urządzeń EOS i 3D Systems. Od początku br. chiński producent działa pod skrzydłami firmy Solid Concepts, będącej własnością StrataSysa. W efekcie tych działań TPM jeszcze w tym roku wprowadzi szereg unowocześnień w budowie samego urządzenia i jego oprogramowaniu . W Polsce i Europie Wschodniej za dystrybucję i serwis urządzeń od 2013 roku odpowiada team Solveere.

Wartym nadmienia jest również fakt, że producent maszyn oferuje systemy otwarte na różne rodzaje materiałów roboczych, dzięki czemu klienci mogą sami decydować o swoich dostawcach. Jednym z wiodących producentów proszków poliamidowych dla systemów SLS jest Exceltec.

Systemy SLS firmy TPM znajdują zastosowanie głównie przy wykonywaniu krótkich serii produkcyjnych. Z uwagi na duże pole robocze wydruk nawet kilkudziesięciu czy kilkuset detali nie stanowi problemu. Istotna jest także ergonomia pracy urządzenia. Z uwagi na brak podpór (ich role spełnia niespieczony proszek) możliwe jest ustawianie poszczególnych modeli jeden nad drugim. Z uwagi na zastosowany materiał roboczy (proszek poliamidowy), wykonane detale są trwałe i mogą służyć zarówno jako funkcjonalne prototypy, jak też modele imitacyjne. 

Więcej informacji nt. systemów SLS od TPM znajdziecie w zakładce drukarki SLS