Rapid Prototyping

W branży Rapid Prototyping działamy nieprzerwanie od 2006 roku.

Rozwój i wiedza

Wykorzystujemy i promujemy nowoczesne technologie z dziedziny modelowania CAD, Rapid Prototyping i skanowania przestrzennego. Dzięki ciągłym inwestycjom w najnowsze technologie posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Polsce prototypowni, obsługiwana jest ona przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Sprostamy najbardziej wymagającym zadaniom.

Mamy możliwość tworzenia krótkich serii prototypów opartych o materiały termoplastyczne (PC-ABS, ABS, PC), oraz żywice poliamidowe i akrylowe, technologie drukowania proszkowego 3D oraz technologie tworzenia kolorowych modeli z papieru- LOM. Od 2014 oferujemy również wykonywanie modeli za pomocą technologii DMLS korzystając przy tym z najnowszego urządzenia firmy EOS. Ponadto SOLVEERE Engineering sp z o.o. oferuje pełen zakres działań w dziedzinie konstrukcji dla branż: automotive, AGD oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Dysponujemy technologiami

 • FDM / MEM
  (ang. fused deposition modeling) / (ang. Melted and Extruded Manufacturing)
 • SLS
  (ang. selective laser sintering)
 • DMLS
  (ang. direct metal laser sintering)
 • DLP
  (ang. digital light processing)
 • 3SP
  (scan, spin and selectively photocure)
 • SDL
  (selective deposition lamination)

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem handlowym firm:

   

Jako jedyna firma w Polsce oferujemy drukarki 3D o unikatowych rozwiązaniach technicznych opartych o technologie 3SP, DLP, SLS, MEM/FDM oraz DMLS. Nasz zespół zainstaluje i przeszkoli Państwa ze wszystkich zagadnień dotyczących urządzeń oraz problemów, jakie mogą wystąpić podczas ich użytkowania.

Dla klientów chcących przyswoić wiedzę dotyczącą technologii przyrostowych oferujemy kompletne szkolenia dotyczące:
• Drukarek 3D w technologiach SLS, 3SP, DLP, DMLS oraz FDM;
• Zasad pracy oraz przygotowania modeli dla systemów SLS, 3SP, DLP, DMLS oraz FDM;

Solveere sp. z o.o. oferuje klientom szeroki wybór produktów, w tym skanery 3D, oprogramowanie 3D oraz drukarki 3D. Sklep na naszej stronie internetowej został podzielony na poszczególne kategorie w taki sposób, aby w łatwy sposób mogli z niego skorzystać zarówno profesjonaliści, jak też amatorzy/hobbiści druku 3D. Posiadamy bowiem szeroki wybór urządzeń i systemów, działających w różnych technologiach. Od „biurkowych” urządzeń, których cena to nawet niecałe 3000zł/brutto – po profesjonalne systemy produkcyjne dedykowane dla materiałów poliamidowych, proszków tytanowych oraz innych tworzyw termoplastycznych. Drukowanie 3D w wielu wypadkach stanowi świetną alternatywę dla innych metod wytwórczych, jak chociażby obróbka skrawaniem, odlewanie metodą materiału traconego czy frezowanie. Wydruki 3D znajdują też swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody nie zdają egzaminu, np. produkcja form wtryskowych o skomplikowanej geometrii kanałów chłodzących. Druk 3D w metalu pozwala na optymalizację czasu oraz obniżenie kosztów procesu chłodzenia konformalnego dla form wtryskowych. W naszej prototypowni w Ogrodzieńcu świadczymy szeroki wachlarz usług, takich jak rapid prototyping, profesjonalny druk 3D, vacuum casting (czyli odlewanie próżniowe), skanowanie 3D (w tym także techniki pomiarowe – nieniszczące) oraz projektowanie CAD/CAM. Coraz częściej zgłaszają się do nas firmy z branż medycznej, przemysłowej oraz automotive gdyż skan 3D świetnie sprawdza się chociażby podczas digitalizacji i archiwizacji wycisków dentystycznych, próbnych serii produkcyjnych oraz prototypów. Vacuum casting natomiast pozwala nam szybko i precyzyjnie tworzyć krótkie serie produkcyjne (od kilkunastu do kilkuset sztuk). Świetnie sprawdza się także przy odtwarzaniu modeli, których z różnych przyczyn nie ma już w produkcji (np. elementy do zabytkowych samochodów i motocykli czy starych maszyn przemysłowych). Szybkie prototypowanie to skomplikowany i wymagający proces dlatego w zależności od potrzeb klienta dobieramy najbardziej adekwatną technologię produkcyjną. W branży technologii przestrzennych działamy od 10 lat i posiadamy bogate doświadczenie we współpracy z firmami z dziedzin automotive, RTV, AGD oraz innych. Służymy także pomocą w doborze odpowiednich modeli drukarek, w zależności od potrzeb każdego klienta. W naszej ofercie znajdują się drukarki generatywne takich firm, jak TierTime, EnvisionTEC, TPM czy MCOR. Drukują one w różnych technologiach (FDM, DLP, 3SP, SDL, DMLS, SLS).

Wszystkie osoby i firmy zainteresowane naszymi usługami zapraszamy do naszej prototypowni w Ogrodzieńcu, gdzie możemy zaprezentować nasze możliwości produkcyjno/designerskie. Naszym klientom oferujemy także szkolenia z zakresu drukowania 3D, szybkiego prototypowania oraz technologii hybrydowych, wykorzystujących technologie druku 3D i odlewania próżniowego. Możemy także przygotować szkolenie/prezentację możliwości naszych skanerów 3D, technologii pomiarowych oraz porównania skanowania 3D do modelu wyjściowego CAD. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w technologiach obróbki i produkcji z tworzyw sztucznych, termoplastów, poliamidów oraz żywic epoksydowych – chemoreaktywnych.

 

Szkolimy Państwa na urządzeniach, nie wirtualnie.